Odpowie za bezpodstawne wezwanie policji

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 30.03.2021 13:03,
Za bezpodstawną interwencję policjantów odpowie 53-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego.
Odpowie za bezpodstawne wezwanie policji

Wczoraj około 1.25 dyżurny komisariatu policji w Łodygowicach otrzymał informację, że w jednym z domów miało dojść do awantury, w czasie której brat miał grozić zgłaszającemu zabójstwem. Sytuacja była poważna bowiem, według zgłaszającego, brat miał trzymać nóż.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Jak ustalili, do żadnych gróźb nie doszło, a awanturę z domownikami rozpoczął sam zgłaszający 53-latek. Mężczyzna wulgarnie odzywał się do swoich bliskich, zakłócając im spoczynek nocny. Za bezzasadne wezwanie policji 53-latek otrzymał mandat karny.

Policja przypomina: Niepotrzebne zaangażowanie policji, pogotowia czy innych służb jest wykroczeniem i może kosztować, o czym mówi art. 66 kodeksu wykroczeń.

Oprócz konsekwencji prawnych i finansowych pamiętajmy o tym, że blokując telefon alarmowy uniemożliwiamy połączenie osobie, która realnie potrzebuje pomocy. Ponadto zaangażowanie służb ratowniczych, czy porządkowych do fikcyjnego zgłoszenia powoduje, że w tym czasie nie mogą one być w miejscu, gdzie tej pomocy rzeczywiście ktoś potrzebuje.

źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy