Okazja czyni złodzieja. Przekonał się o tym 22-latek

Region, Na sygnale, Wiadomości, 28.01.2020 16:30, ap
Schowana w portfelu karta bankomatowa, pozostawiona w otwartym samochodzie na prywatnej posesji, okazała się niezwykle kuszącą okazją dla młodego mężczyzny.
Okazja czyni złodzieja. Przekonał się o tym 22-latek
Wkrótce do prokuratury trafią akta w sprawie włamań i kradzieży zarzucanych 22- letniemu mieszkańcowi Pszczyny.Według pokrzywdzonej, jej karty bankomatowe miały zniknąć w dniu, kiedy pozostawiła je w portfelu, w zaparkowanym na placu samochodzie. Auto było otwarte. Ze względu na późną porę, dopiero po kilku godzinach zorientowała się, że ktoś dwukrotnie zapłacił za zakupy jej kartą.

Po zablokowaniu kobieta została poinformowana o kolejnych próbach użycia karty.

- We wskazanych w zawiadomieniu punktach, policjanci poprosili o zabezpieczenie zapisu monitoringu. Zarówno film, jak i późniejsze działania operacyjne ostatecznie potwierdziły podejrzenia wobec 22-latka. W sumie mężczyzna usłyszał pięć zarzutów - mówi asp. sztab Karolina Błaszczyk z KPP w Pszczynie.

Okazało się bowiem, że korzystając z okazji, złodziej wszedł jeszcze do drewnianej szopki, skąd zabrał warte prawie 700 zł elektronarzędzia. Wyjaśniał, że drzwi do szopki były zamknięte, ale bez większego trudu znalazł klucz. Wisiał w pobliżu. 22-latek wzbogacił się więc o szlifierkę kątową i ręczną piłę tarczową.

O dalszym losie złodzieja zadecyduje sąd i prokurator.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy