Oszustki w akcji. Starszy pan wpuścił nieznajome do mieszkania i...

Region, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 03.06.2019 20:02,
Oszustki w akcji. Starszy pan wpuścił nieznajome do mieszkania i...

Jak informuje żywiecka policja, w poniedziałek (3.06) około 13.00 w Ślemieniu dwie kobiety pod pretekstem zbierania starej odzieży dla biednych weszły do mieszkania seniora. Gdy ten szukał ubrań, które mógłby im przekazać, one sprawdzały jego mieszkanie. Gdy znalazły pieniądze, szybko wyszły.

Policja po raz kolejny zwraca się z apelem do seniorów, aby uważali na to, kogo wpuszczają do domu. Nawet budząca sympatię i życzliwość osoba może okazać się bezdusznym złodziejem i oszustem.

W taki własnie sposób starsze osoby pozbywają się często oszczędności swojego życia lub też nieświadomie podpisują niekorzystne dla siebie umowy. Pamiętajmy, że oszuści bez skrupułów wykorzystają ufność i życzliwość starszych osób.

- Dlatego zawsze kieruj się zasadą: zanim wpuścisz nieznajomego do mieszkania, poproś, by poczekał za drzwiami, a Ty w tym czasie sprawdź jego personalia. Bardzo często oszust podaje się za pracownika gazowni, zakładu energetycznego, administracji, opieki społecznej.

Zadzwoń np. do gazowni i zapytaj, czy zlecała kontrolę. Ważne jest przy tym, żebyśmy sami poszukali numeru telefonu do instytucji, w której chcemy sprawdzić nieznajomego. Nie sugerujmy się tym wskazanym przez np. gazownika czy elektryka – po drugiej stronie aparatu też może być oszust. Możemy również zwrócić się o pomoc do sąsiada w sprawdzeniu takiego delikwenta lub skontaktujmy się z najbliższą rodziną i umówmy się na spotkanie w innym terminie. Jeżeli nie jest to przedstawiciel żadnej firmy, a osoba chcąca coś nam sprzedać, czy np. przeprowadzić ankietę lub też podająca inny powód wizyty, jeżeli w domu jesteśmy sami, nigdy nie wpuszczajmy takiej osoby do domu - apelują policjanci.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy