Para zamieszkała w nieswoim domu. Wpadła dzięki czujności sąsiada

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 13.05.2020 11:45, PG
Wszystko działo się w budynku przy ul. Solskiego w Bielsku - Białej.
Para zamieszkała w nieswoim domu. Wpadła dzięki czujności sąsiada

53-latek i jego 44-letnia partnerka, para bez stałego miejsca zamieszkania, wpadła na pomysł, aby skorzystać z okazji i sprowadzić się do niezamieszkałego domu przy bielskiej ulicy Solskiego.

Wykorzystali, że budynek był niezamieszkały, a do wnętrza budynku było stosunkowo łatwo się dostać. Przynieśli tam swoje rzeczy osobiste i kiedy nie mieli gdzie nocować, korzystali z lokum. Sytuacja trwała przez kilka miesięcy, w międzyczasie właściciel założył jednak nowe zamki.

Kiedy w ostatni poniedziałek (11.05.) wieczorem przyszli po raz kolejny, aby skorzystać z nieswojego mieszkania, zastali pozamykany budynek. Postanowili zabrać swoje rzeczy i aby to zrobić, włamali się do mieszkania. Gdy forsowali drzwi, zauważył ich jeden z mieszkańców sąsiednich nieruchomości i wezwał policję. Mundurowi zastali w budynku zaskoczoną parę. Obydwoje zostali zatrzymani, a wyjaśnieniem sprawy zajęli się kryminalni z Komisariatu IV Policji w Bielsku-Białej. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszeli zarzuty naruszenia miru, za które mogą spędzić w więzieniu nawet rok. O ich dalszym losie zdecyduje niebawem sąd.

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy