Pierwsze interwencje na jeziorze

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 24.05.2022 10:36,
W minioną sobotę policyjni motorowodniacy rozpoczęli sezon. Niestety już pierwszego dnia służby dwukrotnie interweniowali wobec miłośników wodnych kąpieli, którzy korzystali z rowerków wodnych po wcześniejszym wypiciu alkoholu.
Pierwsze interwencje na jeziorze

Tuż przed 14.00 policjanci pełniący służbę na Jeziorze Międzybrodzkim podpłynęli do 22-latka, który korzystał z rowerka wodnego. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Niecałe pół godziny później, tym razem 25-latek, pływał rowerkiem wodnym, mając w organizmie ponad promil alkoholu. Obaj za załamanie prawa otrzymali mandaty karne.

Tym razem na szczęście nie doszło do tragedii. Pamiętajmy jednak, że woda, oprócz ochłody i wspaniałej zabawy, niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw. Najmniejszy błąd, czy nieodpowiedzialne zachowanie, może nas kosztować utratę zdrowia, a nawet życia.

W większości przypadków główną przyczyną utonięć jest nieprzestrzeganie obowiązujących zasad i lekceważące podejście do własnego bezpieczeństwa. Często przyczyna tkwi również w nieodpowiedzialnej opiece nad dziećmi, ryzykownym zachowaniu osób dorosłych i ogólnie pojętym braku wyobraźni. Niestety, często takim zachowaniom towarzyszy alkohol i inne substancje odurzające, zaburzające właściwe zachowania.

źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy