Pierwszy przypadek koronawirusa w Bielsku-Białej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 12.03.2020 09:26, red
Coraz więcej osób zarażonych.
Pierwszy przypadek koronawirusa w Bielsku-Białej

Według danych Ministerstwa Zdrowia z 12 marca (godz. 8:00) w Polsce potwierdzono już koronawirusa u 44 osób.

Jeden przypadek dotyczy osoby z Bielska-Białej, która przebywa w szpitalu w w Szpitalu Specjalistycznym w Chorzowie. To bielszczanka, która do szpitala przyjęta została dwa dni temu.

Wprowadzono ograniczenia

Jak informuje bielski magistrat, w związku ze wzrastającym zagrożeniem epidemiologicznym oraz w kontekście rządowych decyzji o zamknięciu placówek oświatowych, muzeów i kin, od czwartku 12 marca swoją działalność dla odbiorców zawieszają: Miejski Dom Kultury, Książnica Beskidzka, Galeria Bielska BWA, świetlice środowiskowe, ośrodki wsparcia dla osób starszych i niepełnosprawnych oraz placówki wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży.

Od czwartku nieczynne będą także basen Troclik na Osiedlu Karpackim oraz pływalnia Aqua na osiedlu Langiewicza.

Wcześniej zapadła decyzja o zamknięciu dla publiczności aż do odwołania Bielskiego Centrum Kultury, Teatru Polskiego oraz Teatru Lalek Banialuka. Odwołane zostają ponadto wszystkie wydarzenia i imprezy organizowane przez Urząd Miejski oraz podległe mu jednostki.

Urząd apeluje także ponownie do wszystkich mieszkańców o ograniczenie do niezbędnego minimum wizyt w Urzędzie Miejskim i zachęcamy do korzystania z komunikacji internetowej i telefonicznej.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy