Pijani kierowcy na drogach powiatu bielskiego

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 16.08.2021 13:41,
Kilku z nich zatrzymali bielscy policjanci.
Pijani kierowcy na drogach powiatu bielskiego

Do pierwszego zatrzymania doszło w sobotni poranek w śródmieściu, gdzie w okolicach ulicy Przechód Schodowy policjanci z bielskiego komisariatu II zatrzymali 22-letniego kierującego BMW. Jak się okazało po badaniu alkomatem kierujący w swoim organizmie miał blisko półtora promila alkoholu. Do zatrzymania przyczyniła się obywatelska postawa świadka, który już na drodze S1 zauważył właśnie pojazd bmw, którego kierujący nie był w stanie utrzymać właściwego toru jazdy. Odpowiedzialny mieszkaniec poinformował dyżurnego komendy, co przyczyniło się do zatrzymania stwarzającego zagrożenie w ruchu drogowym nieodpowiedzialnego 22-latka.

Wieczorem w sobotę w Bestwinie policjanci z czechowickiego komisariatu zatrzymali natomiast 36-latka, który kierował rowerem mając w organizmie ponad 2.5 promila alkoholu. Kierujący został ukarany przez policjantów wysoką grzywną.

Z kolei w sobotę późnym wieczorem w Jasienicy na ul. Cieszyńskiej policjantów z komisariatu w Jasienicy zaniepokoił styl jazdy jadącego przed radiowozem opla. Kierowca nie był w stanie zapanować nad pojazdem jadąc całą szerokością ulicy. Policjanci postanowili skontrolować kierującego. Przeczucie i tzw. „policyjny nos” nie zawiódł i tym razem. Jak się okazało 36-letni mężczyzna nie dość, że kierował „na podwójnym gazie” mając ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie to kierował pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Następnego zatrzymania w niedzielne popołudnie w rejonie parkingu przy Centrum Handlowym na ul. Monte Cassino w Bielsku-Białej dokonali policjanci bielskiej drogówki. Na telefon alarmowy zadzwonił świadek, który widział jak mężczyzna przyjechał pojazdem daewoo z rozbitym przodem, a następnie wysiadł z niego zataczając się i próbował zmienić uszkodzone w pojeździe koło. Na miejscu okazało się, że 29-letni mieszkaniec Bielska- Białej, który kierował pojazdem miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

W niedzielę wieczorem w Mazańcowicach policjanci z komisariatu w Jasienicy zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Do zatrzymania przyczyniła się także odpowiedzialna postawa świadka zdarzenia, który poinformował policjantów o jego przebiegu. Pierwszy nietrzeźwy kierujący kierował kombajnem mając w organizmie ponad 0,8 promila alkoholu. Drugi kierujący został zatrzymany nieopodal ponieważ nie zapanował nad pojazdem marki Land Rover podczas wymijania „Bizona” i wpadł do rowu. Jak wykazało badanie alkomatem 57-latek miał w organizmie blisko 2, 5 promila alkoholu.

Ostatniego zatrzymania dokonali w Czechowicach policjanci z tamtejszego komisariatu, którzy w nocy z niedzieli na poniedziałek zatrzymali 66 -letniego mieszkańca Tychów, który kierując samochodem ciężarowym miał ponad 2 promila alkoholu w organizmie. Kierujący pojazdem ciężarowym chwilę przed zatrzymaniem doprowadził do kolizji ze stojącą na skrzyżowaniu przed sygnalizatorem dacią. Teraz wszyscy nieodpowiedzialni kierujący odpowiedzą przed sądem za popełnione przewinienia.

Policja przypomina, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia. Wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5 000 złotych. Kolejną dolegliwością jest wyznaczana przez sąd kara grzywny czy podanie wyroku do publicznej wiadomości. Zatrzymywane prawo jazdy w wielu przypadkach wiąże się z również z utratą pracy. Ponadto sprawcy nie mogą liczyć na wypłatę odszkodowania przez ubezpieczyciela z tytułu OC

- Dziękujemy za obywatelską postawę świadkom, dzięki którym udało się zatrzymać dwóch nietrzeźwych kierujących - podkreślają bielscy policjanci.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy