Pijani przyjechali po alkohol do sklepu

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 10.04.2020 13:42,
Pijani przyjechali po alkohol do sklepu
Policjanci z z Rajczy zatrzymali dwóch 21-latków, którzy w późnych godzinach nocnych motorowerem, pojechali po zakup alkoholu. Nie byłoby w tym może nic niepokojącego, gdyby nie fakt, że kierowca był nietrzeźwy, posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami, jego motorower był niedopuszczony do ruchu, a on i jego pasażer złamali ograniczenia związane z przemieszczaniem się.


Jak informuje policja, w czwartek (9.04) około 23.40 w Lalikach policjanci z komisariatu w Rajczy zauważyli motorowerzystę, który wraz z pasażerem, jechał bez kasku. Policjanci zawrócili i zatrzymali kierowcę. Okazało się, że był to 21-letni mieszkaniec powiatu cieszyńskiego. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie blisko promil alkoholu.

Jego pasażer, również 21-latek, też był pod wpływem alkoholu. Jak się dodatkowo okazało, kierowca posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a motorower, którym się poruszał, nie był dopuszczony do ruchu. Jak ustalili policjanci, kierowca i jego pasażer, pojechali na stację paliw celem zakupu alkoholu. Naruszyli w ten sposób obowiązujące obostrzenia dotyczące przemieszczania się. Za popełnione przestępstwa kierowcy grozi kara nawet 3 lat więzienia. W zakresie załamania zakazów obowiązujących w związku z ogłoszonym stanem epidemii, w stosunku do obu 21-latków, policjanci sporządzili wnioski o ukaranie do sądu.

źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy