Pijany 16-latek uciekał na motorze przed policją

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 12.05.2021 15:26,
Pijany 16-latek uciekał na motorze przed policją

Jak informuje bielska policja, we wtorek (11.05) przed północą mundurowi z Komisariatu Policji w Jasienicy patrolowali okolicę Międzyrzecza Dolnego. Na jednej z dróg zauważyli kierującego motocyklem crossowym, który nie miał włączonych świateł mijania. Kiedy postanowili go zatrzymać do kontroli drogowej, motocyklista przyspieszył i zaczął uciekać. Przewoził pasażerkę.

Po sprawnym pościgu został zatrzymany. Po wylegitymowaniu kierowcy motocykla okazało się, że ma 16 lat, a pojazd, który prowadził, nie posiadał tablic rejestracyjnych, bo nie został dopuszczony do ruchu. Nie miał także obowiązkowego ubezpieczenia OC. Szybko wyjaśnił się też powód, dla jakiego nastolatek nie chciał się zatrzymać do kontroli.

Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie blisko jeden promil alkoholu. 16-letni mieszkaniec powiatu bielskiego przewoził jako pasażerkę swoją rówieśnicę. Na szczęście w wyniku brawurowego zachowania nieodpowiedzialnych nastolatków nikt nie doznał obrażeń. Pasażerka była trzeźwa.

Nastolatkowie zostali przekazani pod opiekę swoich rodziców. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej i popełnione wykroczenia drogowe 16-latek może trafić do poprawczaka.

źródło: KMP Bielsko-Biała


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy