Pijany, bez prawa jazdy uciekał przed radiowozem

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 12.06.2020 13:30,
Mundurowi ze Szczyrku zatrzymali po pościgu 32-latka, który na ulicy Żywieckiej w Wilkowicach nie zatrzymał się do policyjnej kontroli drogowej. Okazało się, że nigdy nie miał prawa jazdy, a badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie.
Pijany, bez prawa jazdy uciekał przed radiowozem

Mundurowi z Komisariatu Policji w Szczyrku w czwartek (11.06) w nocy patrolowali ulice Wilkowic. Około 3 nad ranem na ulicy Żywieckiej zauważyli osobowego fiata seicento, którego kierujący przejechał jedno ze skrzyżowań na czerwonym świetle.

Postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Kiedy dali kierującemu sygnały do zatrzymania pojazdu ten gwałtownie przyspieszył i rozpoczął ucieczkę. Jechał całą szerokością drogi, starając się uniemożliwić policjantom zatrzymanie go, łamał przy tym wszelkie przepisy kodeksu drogowego. Policjanci o pościgu poinformowali dyżurnego, który na miejsce skierował posiłki.

Kierowca Golfa zapędzony w jedną z bocznych dróg w Wilkowicach wjechał na torowisko gdzie fiat utknął, porzucił więc pojazd i zaczął uciekać pieszo. Stróże prawa zatrzymali go po krótkim pieszym pościgu.

Policjanci ustalili, że 32-latek nigdy nie miał prawa jazdy, a badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komendy, a pojazd z torowiska odholowany na policyjny parking. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli drogowej i jazdę "na podwójnym gazie". Grozi mu za to kara nawet 5 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów. Prokurator objął go policyjnym dozorem. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem sąd.

źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy