Pijany kierowca. Mieszkańcy zareagowali

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 05.06.2020 13:14,
Pijanego kierowcę zatrzymali policjanci dzięki informacji przekazanej od świadka.
Pijany kierowca. Mieszkańcy zareagowali

Wieczorem policjanci otrzymali informację, że w Żywcu na ul. Jana Pawła II, audi, może kierować nietrzeźwy mężczyzna. We wskazany rejon natychmiast pojechali policjanci. Już po chwili zauważyli podany w zgłoszeniu samochód i dali jego kierowcy sygnał do zatrzymania się.

Za kierownicą siedział 43-letni mieszkaniec Żywca. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie ponad promil alkoholu. 43-latek stracił prawo jazdy. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości dodatkowo grozi mu dodatkowo wysoka grzywna oraz kara nawet 2 lat więzienia.

Policja przypomina, że niezmiennie od 2011 roku trwa kampania społeczna “Nie reagujesz-akceptujesz”. Celem przedsięwzięcia jest uwrażliwienie mieszkańców na wszelkiego rodzaju naruszenia prawa. Przypominamy, że brak reakcji społeczeństwa na tego rodzaju sytuacje, rozzuchwala przestępców. Nieustannie liczmy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdą informację, która może wpłynąć pozytywnie na bezpieczeństwo.

Informacje o każdym przypadku naruszenia prawa można zgłaszać anonimowo dzwoniąc pod bezpłatny, alarmowy numer telefonu 112.

- Każdy sygnał od Państwa pozwoli na podjęcie przez policjantów natychmiastowej interwencji, a w konsekwencji zatrzymanie sprawców - zapewniają policjanci.

źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy