Pijany kierowca staranował bramę, uszkodził radiowóz i znieważył policjantów

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 25.04.2022 12:10,
Policjanci z Kobiernic zatrzymali 46-letniego mieszkańca powiatu bielskiego, który mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu, celowo staranował bramę wjazdową do posesji i wejście do budynku.
Pijany kierowca staranował bramę, uszkodził radiowóz i znieważył policjantów


Jak informuje policja, do zdarzenia doszło w nocy ze środy na czwartek. Dyżurny komisariatu w Kobiernicach odebrał wtedy zgłoszenie o nietrzeźwym awanturniku, który celowo samochodem osobowym wjechał w ogrodzenie jednego z mieszkańców Bujakowa, z którym był spowinowacony.

46-latek z impetem staranował bramę, a następnie wjechał w budynek, uszkadzając drzwi wejściowe i część elewacji, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Kiedy na miejsce dojechali stróże prawa, ustalili, że sprawcą jest najprawdopodobniej członek dalszej rodziny, który od kilku lat jest z nimi w konflikcie, a w przeszłości kierował już wobec nich groźby karalne. W momencie, gdy doszło do staranowania bramy i budynku w obejściu posesji ani wejściu do mieszkania na szczęście nikt się nie znajdował. Policjanci ustalili, gdzie mógł odjechać i ruszyli w pościg.


Pod ustalonym adresem zastali 46-latka. Kiedy policjanci wyjaśnili powód ich interwencji, mężczyzna zrobił się agresywny, zaczął wyzywać stróżów prawa pospolitymi wulgarnymi obelgami, nie reagując na ich wezwania do zachowania zgodnego z prawem i uspokojenia się. Policjanci wobec jego narastającej agresji poinformowali, że znieważanie ich jest przestępstwem i zostanie zatrzymany. Podczas próby uspokojenia go i obezwładniania krewki 46-latek kopnięciami naruszył nietykalność cielesną jednego z policjantów. Po jego obezwładnieniu, podczas doprowadzenia do radiowozu kopiąc, uszkodził policyjny wóz. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. W związku z podejrzeniem prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości zatrzymano mu prawo jazdy.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia wartości blisko 20 tysięcy złotych, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, uszkodzenia policyjnego radiowozu na wartość blisko 7 tysięcy złotych, znieważenia policjantów i naruszenia nietykalności jednego z nich oraz kierowania gróźb karalnych wobec mieszkańców posesji, w którą wjechał samochodem. Za wszystkie przestępstwa grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. Będzie musiał też zapłacić za straty mieszkańcom staranowanej posesji i za uszkodzony radiowóz. Prokurator objął go policyjnym dozorem i zakazem zbliżania się do mieszkańców tej posesji. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem sąd.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy