reklama

Pijany kierowca uciekał przed policją

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 08.07.2022 09:50,
Nawet 5 lat w więzieniu może spędzić 28-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, który mając w organizmie blisko promil alkoholu i sądowy zakaz kierowania pojazdami, uciekał przed policjantami
Pijany kierowca uciekał przed policją
Dyżurny z Komisariatu Policji w Rajczy otrzymał informację, że w Kamesznicy pod jeden ze sklepów przyjechał citroenem najprawdopodobniej nietrzeźwy kierowca. Gdy policjanci byli już na miejscu, zobaczyli idącego chwiejnym krokiem mężczyznę.


Zignorował on wydawane przez policjantów polecenia, wsiadł do samochodu i zaczął uciekać. Policjanci rozpoczęli pościg. Uciekinier, jadąc wąskimi uliczkami z dużą prędkością, złamał szereg przepisów ruchu drogowego: zmuszał do hamowania innych kierowców i niebezpiecznie wyprzedzał, czym stwarzał duże zagrożenie zarówno dla siebie, jak i innych uczestników ruchu.

Pirata drogowego zatrzymano na punkcie blokadowym, wystawionym przez policjantów z Węgierskiej Górki. Badanie alkomatem siedzącego za kierownicą citroena 28-latka z powiatu żywieckiego, wykazało w jego organizmie blisko promil alkoholu. Mężczyzna posiadał też wydany przez Sąd Rejonowy w Żorach zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. 28-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzuty, za które grozi mu kara nawet 5 lat więzienia. Odpowie również za popełnienie szeregu wykroczeń drogowych.

źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy