Pijany kierowca znieważył policjanta

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 03.01.2022 10:53,
Dzięki obywatelskiej postawie świadka mundurowi z Jasienicy zatrzymali 33-latka, który w stanie nietrzeźwości prowadził osobowego opla.
Pijany kierowca znieważył policjanta

W Nowy Rok około godziny 14 dyżurnego jasienickiego komisariatu został powiadomiony o kierującym osobowym oplem, który najprawdopodobniej prowadził pod wpływem alkoholu. Zauważył go inny kierujący, który podejrzewał, że samochodem jedzie nietrzeźwy kierowca, na co wskazywał jego sposób jazdy. Dlatego zawiadomił Policję i wskazał miejsce, gdzie zjechał kierowca osobówki. Opel zjechał na parking restauracji przy drodze ekspresowej w Jasienicy.

Kiedy na miejsce przybył patrol, postanowił skontrolować stan trzeźwości kierowcy, od którego wyczuwalna była silna woń alkoholu i wyraźnie znajdował się pod jego wpływem. 33-letniemu mieszkańcowi nie spodobało się, że policjanci chcą sprawdzić jego stan trzeźwości, zrobił się agresywny i znieważył policjantka, który chciał zbadać go alkomatem, używając przy tym pospolitych, wulgarnych obelg. Został zatrzymany za znieważenie funkcjonariusza w związku z podjętą przez niego interwencją. Policjanci pobrali także krew do badania laboratoryjnego w związku z podejrzeniem, że prowadził samochód w stanie nietrzeźwości.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut znieważenia policjanta, za które może spędzić za kratami nawet rok. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu natomiast kara pozbawienia wolności 2 lat, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy