Pijany Ukrainiec skasował kilka aut w Bielsku-Białej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 22.07.2020 10:46,
Pijany Ukrainiec skasował kilka aut w Bielsku-Białej

Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek po 22 w Bielsku-Białej przy ul. Boryczki. Jeden z mieszkańców osiedla zauważył osobowego Seata Ibizę, którego kierujący jadąc, obijał się o zaparkowane przy osiedlowej drodze pojazdy. Natychmiast powiadomił Policję. Rumor tłuczonych samochodów zaalarmował inne osoby. Trzech mężczyzn, którzy zauważyli, co się dzieje, zareagowało natychmiast. Gdy spostrzegli, że kierujący seatem jest nietrzeźwy i próbuje uciec z miejsca kolizji, schwytali go.

Na miejsce przybyli skierowani przez oficera dyżurnego mundurowi z drogówki, którzy zatrzymali upojonego alkoholem kierowcę seata. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że w organizmie miał blisko 3 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo i odholowali osobowego seata, który jak się okazało, nie miał ważnego ubezpieczenia. 20-latek, obywatel Ukrainy, uszkodził w sumie 4 zaparkowane pojazdy. Trafił do policyjnego aresztu.

Po nocy z nim spędzonej usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za które grożą mu nawet 2 lata za kratami, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

To jednak nie wszystkie konsekwencje, jakie czekają mieszkańca Bielska-Białej. Ponieważ był nietrzeźwy, a jego pojazd nie miał polisy OC, Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, który zajmie się wypłatą odszkodowań za uszkodzone samochody, może zażądać od nieodpowiedzialnego 20-latka zwrotu całości wypłaconych odszkodowań.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy