reklama

Pijanych na drogach wcale nie ubywa. W weekend 16 osób zatrzymała policja

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 21.03.2023 12:42,
16 kierujących pod wpływem alkoholu zostało zatrzymanych od soboty do poniedziałku, przez bielskich policjantów. 10 z nich kierowało samochodami, a 6 rowerami.
Pijanych na drogach wcale nie ubywa. W weekend 16 osób zatrzymała policja
Nietrzeźwi użytkownicy dróg, zarówno kierujący pojazdami, jak i piesi i rowerzyści, stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Bielscy policjanci prowadzą wielokierunkowe działania mające na celu ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu, w tym wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących.


Od soboty do wczoraj policjanci zatrzymali, aż 10 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu. Zatrzymali także jednego kierującego, który był pod wpływem narkotyków. Policjanci zatrzymali również 6 rowerzystów, którzy kierowali rowerami pod wpływem alkoholu. Niestety policjanci dbający o bezpieczeństwo na drogach Bielska-Białej i powiatu, w dalszym ciągu ujawniają przypadki przekraczania prędkości o ponad 50 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym przez piratów drogowych.

- Pomimo wielu apeli policji i tragicznych zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców, wciąż pojawiają się nieodpowiedzialne osoby wsiadające za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.
Reagujmy widząc, że za kierownicę wsiada taka osoba. Nie pozostawajmy obojętni również wtedy, gdy na jezdni zatacza się pieszy lub rowerzysta - poinformujmy o tym policję. Może to zapobiec wielu tragediom - apelują policjanci.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy