Pijanym rodzicom grozi nawet do 5 lat więzienia

Region, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 27.05.2019 18:28,
Policja sprawdza, czy narazili swoje dzieci na niebezpieczeństwo.
Pijanym rodzicom grozi nawet do 5 lat więzienia
Policjanci z Rajczy interweniowali w stosunku do 55-letniego mężczyzny oraz o dwa lata starszej kobiety, którzy będąc w stanie nietrzeźwym sprawowali opiekę nad trójką nieletnich dzieci. Śledczy ustalą teraz czy opiekunowie swoim zachowaniem narazili je na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Jeżeli tak, w więzieniu mogą spędzić nawet 5 lat.

Jak informuje policja, w piątek tuż przed 19.00 policjanci z komisariatu policji w Rajczy otrzymali informację, że w jednym z domów nietrzeźwa kobieta oraz mężczyzna opiekują się dziećmi. Mundurowi natychmiast pojechali pod wskazany adres. Na miejscu zastali 55-latka oraz o dwa lata starszą kobietę. Oprócz nich w domu znajdowało się troje nieletnich dzieci w wieku 13 miesięcy, 10 oraz 14 lat.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości opiekunów i okazało się, że kobieta miała w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu, a mężczyzna 2. Wezwany na miejsce zespół pogotowia ratunkowego sprawdził stan zdrowia dzieci.

Całą trójka została przekazana pod opiekę dalszej rodzinie. Śledczy ustalą teraz czy opiekunowie swoim zachowaniem narazili je na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Jeżeli tak, w więzieniu mogą spędzić nawet 5 lat.


źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy