Plaga pijaków na drogach. Jeden skończył tak

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 19.05.2020 19:17,
Od początku maja bielscy policjanci zatrzymali już 25 pijanych kierowców.
Plaga pijaków na drogach. Jeden skończył tak

Jak już informowaliśmy, w niedzielę po południu na bielskiej Alei Andersa doszło do bardzo groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Kierujący osobowym citroenem utracił panowanie nad pojazdem i dosłownie wbił się w bariery energochłonne, które zmiażdżyły pojazd, a kierujący utknął we wraku.

Policjanci, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce zdarzenia, nie byli w stanie wydobyć kierowcy z pojazdu. Dopiero strażacy, używając narzędzi hydraulicznych, zdołali wydostać zakleszczonego w rozbitym pojeździe 45-latka. Mężczyzna był kompletnie pijany, miał ponad 2 promile alkoholu. Po zbadaniu go przez medyków okazało się, że 45-latek nie doznał poważnych obrażeń. Podróżował bez pasażerów.

Stróże prawa zatrzymali mężczyznę i zabrali mu prawo jazdy. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, został doprowadzony do drugiego komisariatu. Tam usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za które grozi mu kara nawet 2 lat więzienia, wysoka grzywna i długoletni zakaz prowadzenia pojazdów. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem bielski sąd.

- Niestety nietrzeźwi kierujący do nadal realne zagrożenie na naszych drogach. Od początku maja bielscy policjanci zatrzymali już 25 (!) kierujących na podwójnym gazie. Przypominamy, że na każdym komisariacie policji znajduje się ogólnodostępne urządzenie do samodzielnego sprawdzenia stanu trzeźwości. Dla potencjalnych zabójców, którzy wsiadają za kierownicę po alkoholu nie będzie żadnego pobłażania! - informują bielscy policjanci.


Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna i długoletni zakaz prowadzenia pojazdów. Niekiedy może to więc pociągać za sobą konswkwencję takie jak utrata źródła zarobkowania i tym samym kłopoty rodzinne, W przypadku recydywy za kraty można trafić nawet na 5 lat. Zaostrzone przepisy karne dotyczą też kierowców, którzy znajdując się w stanie nietrzeźwości, spowodowali wypadek drogowy. Za to przestępstwo grozi bowiem do 12 lat pozbawienia wolności.

W każdym takim przypadku kierujący straci również prawo jazdy na okres minimum 3 lat i będzie musiał wpłacić świadczenie pieniężne na fundusz pomocy ofiar wypadków w kwocie nie mniejszej niż 5 000 złotych.

- Przypominany również, że Policja w przypadku popełnienia przestępstwa przez nietrzeźwego kierującego, na poczet przyszłej kary może dokonać tymczasowego zajęcia mienia – określonej sumy pieniężnej, a w uzasadnionych przypadkach mienia ruchomego w postaci samochodu - dodają policjanci.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy