Po tragedii w Szczyrku: do sądu trafił akt oskarżenia

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 01.06.2021 16:27,
Bielska Prokuratura Okręgowa skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 6 osobom, oskarżonym zaniedbania i doprowadzenie do tragedii w Szczyrku
Po tragedii w Szczyrku: do sądu trafił akt oskarżenia

4 grudnia 2019 roku zawalił się dom przy ulicy Leszczynowej w Szczyrku. W katastrofie zginęło ośmioro mieszkańców, w tym czworo dzieci. Wybuch i pożar miał związek z uszkodzeniem gazociągu.

Śledztwo w tej sprawie właśnie zostało zakończone. Do sądu trafił akt oskarżenia obejmujący 6 osób.

Romana D. – prezesa firmy budowlanej z Godziszki, która zleciła przewiert pod ulicą Leszczynową, Marcina S. i Józef D. – pracowników firmy budowlanej, wykonującej prace na miejscu, prokuratura oskarżyła o popełnienie czynu, który polegał na doprowadzeniu do pożaru i zawaleniu się budynku. Miało to związek z realizowanym przed budynkiem przewiertem i uszkodzeniem gazociągu. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

Ponadto na na ławie oskarżonych zasiądą 3 inne osoby mające związek z rozbudową sieci gazociągowej lecz niezwiązane bezpośrednio firmą, która realizowała prace. Śledczy zarzucają im fałszowanie dokumentów i podżeganie do składania fałszywych zeznań w związku z tą inwestycją. Grozi im kara do 8 lat więzienia.

Obecnie w areszcie tymczasowym przebywa jedna osoba - Roman D.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy