reklama

Pobicie w parku. Sprawcy zatrzymani

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 16.05.2022 08:33,
Policjanci po służbie zatrzymali sprawców rozboju.
Pobicie w parku. Sprawcy zatrzymani
Kilka dni temu wieczorem dyżurny komendy policji w Żywcu otrzymał zgłoszenie, że żywieckim parku grupa mężczyzn bije chłopaka. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Jak ustalili w rozmowie z pokrzywdzonym, gdy przechodził przez park, napadła na niego grupa mężczyzn. Zaczęli go bić i kopać, ukradli mu również plecak z osobistymi rzeczami, kurtkę i telefon.Policjanci szybko ustalili rysopis sprawców i rozpoczęli ich poszukania. Z rysopisem zapoznanych zostało również dwóch policjantów z wydziału prewencji, którzy kończyli służbę. Gdy po godzinie 22 wracali do domu, w centrum Żywca zauważyli trzech mężczyzn, którzy przypominali sprawców rozboju. Policjanci zatrzymali ich i o sytuacji powiadomili dyżurnego. Po chwili na miejsce przyjechał policyjny patrol i cała trójka trafiła do policyjnego aresztu.

Jak ustalili policjanci, byli to mieszkańcy Żywca w wieku od 20 do 24 lat. Wkrótce dołączyła do nich pozostała dwójka, która również brała udział w przestępstwie. Policjanci odzyskali wszystkie skradzione przez nich rzeczy, których wartość wynosi 2500 złotych. Zatrzymani usłyszeli zarzut rozboju. Sąd postanowił objąć ich policyjnym dozorem. Z uwagi na to, że przestępstwa tego dopuścili się publicznie i bez powodu, minimalna kara, jaka im grozi, to trzy lata więzienia. Maksymalnie sąd może wobec nich orzec karę 12 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy