Podczas weekendu ponad 100 kierowców złamało zakaz

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 15.06.2020 10:38,
Niektórzy wrócili do domu z mandatami.
Podczas weekendu ponad 100 kierowców złamało zakaz

Ładna pogoda zachęca do górskiej turystyki.

- Należy jednak pamiętać, aby wypoczywać nie tylko w zgodzie z naturą, ale również w zgodzie z przepisami kodeksu drogowego. Zapominają o tym turyści, którzy zostawiają swoje pojazdy w rejonie Kolei Linowej Szyndzielnia i Zapory w Wapienicy - informuje bielska policja.

W ostatni weekend policjanci z bielskiej dwójki, ruchu drogowego wspierani przez strażników miejskich i strażników leśnych prowadzili wspólne działania. Stróże prawa ujawnili ponad setkę kierowców, którzy zignorowali obowiązujące zakazy. W większości przypadków wystarczające były pouczenia i zwrócenie uwagi, część z kierowców została ukarana mandatami karnymi lub wnioskami do sądu.

- Weekendowa akcja miała w znacznej mierze charakter profilaktyczno-edukacyjny, jednak jeśli okaże się ona niewystarczająca, policjanci wobec sprawców wykroczeń będą wyciągali surowe konsekwencje prawne. Kierowcy, którzy będą ignorowali zakazy, powinni się liczyć z mandatami karnymi lub wnioskami o ukaranie do sądu. Jeśli pojazd pozostawiony zostanie w warunkach, w których zagraża bezpieczeństwu, może także zostać odholowany na koszt właściciela - informuje bielska policja.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy