Podrobiony towar za ćwierć miliona złotych zabezpieczony przez policję

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 26.09.2019 09:29,
Produkty trafiały do sprzedaży pod szyldem oryginalnych marek i w oryginalnych cenach.
Podrobiony towar za ćwierć miliona złotych zabezpieczony przez policję
W sierpniu policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą komendy miejskiej w Bielsku-Białej trafili na ślad nieuczciwej spółki, która miała oferować do sprzedaży odzież, obuwie i galanterię znacznej wartości z podrobionymi znakami towarowymi znanych modowych marek.


Śledczy rozpoczęli rozpracowanie tej sprawy i po niespełna dwóch miesiącach ustalili punkty sprzedaży, gdzie wśród legalnych produktów znajdował się też „lewy towar".

- W postępowanie zaangażował się przedstawiciel producentów tych firm. Wspólnie z nim w ubiegłym tygodniu grupy realizacyjne zabezpieczyły podczas przeszukań w butikach w Bielsku-Białej, Katowicach i Rybniku odzież, obuwie oraz galanterię z podrobionymi znakami towarowymi, wycenionymi na kwotę ćwierć miliona złotych. Nieuczciwi sprzedawcy oferowali do sprzedaży swoje artykuły po znacznie zaniżonych cenach - informuje w komunikacie bielska policja.

Za wprowadzenie do obrotu podrobionych przedmiotów znacznej wartości, z którego to procederu uczynili sobie stałe źródło dochodu, nieuczciwym przedsiębiorcom grozi teraz kara nawet do 5 lat więzienia.
źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy