Podziękowania dla bielskiego policjanta od weterana Armii Krajowej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 12.05.2020 14:37,
- List Pana Kapitana do dla nas największy zaszczyt - podkreślają bielscy policjanci.

Podziękowania dla bielskiego policjanta od weterana Armii Krajowej
Pan Tadeusz, 90-letni Weteran Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej, kapitan Szarych Szeregów i Armii Krajowej w liście do Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej podziękował za codzienną, zwykłą pomoc, jaką w trudnym czasie walki z epidemią dostał od swojego dzielnicowego.

Epidemia to trudny czas dla nas wszystkich. Szczególnie zaś dla seniorów, którzy potrzebują pomocy w codziennych sprawunkach, takich jak zrobienie zakupów czy wykupienie recepty.


Codziennie pomagają im dzielnicowi z komisariatów podległych bielskiej komendzie. Aspirant sztabowy Wiesław Drewniak, dzielnicowy z Komisariatu II Policji w Bielsku-Białej zainteresował się losem Pana Tadeusza, 90-letniego seniora mieszkającego samotnie w Bielsku-Białej. Razem ze Strażnikiem Miejskim Dariuszem Dziedzicem od początku epidemii utrzymywali z nim kontakt telefoniczny, pomagając w zwykłych, codziennych sprawach.

Dali mu wsparcie psychiczne, robili zakupy i wykupywali potrzebne leki. Pan Tadeusz jest Weteranem Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej. To były żołnierz w stopniu oficera Szarych Szeregów oraz Armii Krajowej.

W liście do szefa bielskich policjantów podziękował za pomoc, jaką otrzymał do swojego dzielnicowego. Tak naprawdę jednak to my dziękujemy, że chociaż w ten sposób możemy podziękować za wszystko, co Pan Tadeusz i inni weterani II Wojny Światowej zrobili dla nas.

- List Pana Kapitana do dla nas największy zaszczyt - podkreślają bielscy policjanci.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy