Policja ostrzega: oszuści w akcji - seniorzy mogą stracić pieniądze

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 24.07.2020 13:53,
Oszuści po raz kolejny zaatakowali i podając się za fałszywych krewnych próbują zdobyć pieniądze.
Policja ostrzega: oszuści w akcji - seniorzy mogą stracić pieniądze

Jak informuje żywiecka policja, dzisiaj już kilku mieszkańcy Bystrej, Brzuśnika i Cięciny odebrało telefony i usłyszeli historię bądź o wypadku, bądź o potrąceniu osoby. Dzwoni kobieta i płaczliwym głosem informuje, że jest córką lub wnuczką osoby z którą rozmawia. Na szczęście rozmówcy zachowują zimną krew i po zorientowaniu się, że mają do czynienia z oszustami przerywają połączenia. Dzięki ostrożności i zdrowemu rozsądkowi nie stracili swoich oszczędności.

- Apelujemy o ostrożność! Kolejne próby pokazują, że oszuści nie odpuszczają. Pamiętajmy, że jeżeli nie jesteśmy pewni z kim rozmawiamy zadzwońmy do swoich bliskich i upewnijmy się czy to rzeczywiście oni potrzebują pomocy. Zajmie nam to chwilę, a w ten sposób nie stracimy swoich oszczędności - apelują policjanci.


źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy