Policja podała przyczyny wypadek na na DK1, rowerzystka ciężko ranna

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 07.06.2019 11:00,
Policja podała przyczyny wypadek na na DK1, rowerzystka ciężko ranna

Do tego zdarzenia doszło w czwartek (6.06) około 16:00 na drodze krajowej nr 1 w Kobiórze, w rejonie skrzyżowania z ul. Rodzinną. droga p[rzez kilka godzin była zablokowana,. na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia ratunkowego.

- Wstępne ustalenia policjantów wskazują na to, że 37- letnia kobieta przejeżdżała na rowerze przez drogę krajową nr 1. Jechała od strony Kobióra. Będąc na lewym pasie prowadzącym w stronę Pszczyny, została potrącona przez jadącego w tym samym kierunku Volkswagena Turana. Kierowca próbował zjechać na prawy pas, żeby ominąć rowerzystkę, lecz niestety zahaczył o tylne koło roweru. Siła uderzenia była na tyle duża, że jednoślad został rozerwany na dwie części, a kobieta upadła na przeciwległą część jezdni - informuje pszczyńska policja.

Kobieta z poważnymi obrażeniami ciała została przetransportowana śmigłowcem do szpitala. Miała m.in. złamaną rękę i nogę oraz uraz głowy.

W związku z potrzebą udzielenia rannej kobiecie pomocy, lądowania śmigłowca, zabezpieczenia śladów i sporządzenia oględzin miejsca wypadku, ruch na krajowej jedynce został wstrzymany w obu kierunkach. Utrudnienia trwały prawie do 19:00.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy