Policja przez 20 km ścigała uciekającego motocyklistę

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 13.09.2019 09:47,
Policja przez 20 km ścigała uciekającego motocyklistę
Jak informuje bielska policja, w środę wieczorem policjanci na bielskiej ulicy Wyzwolenia zauważyli kierującego motocyklem Yamahą R1, który miał nieprzepisowo zamontowaną tablicę rejestracyjną. Postanowili zatrzymać kierującego ścigaczem do kontroli. Motocyklista nie zamierzał jednak dać się skontrolować. Kiedy zobaczył policyjne sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu, ruszył w szaleńczą ucieczkę w stronę Pszczyny.

Stróże prawa powiadomili oficera dyżurnego bielskiej komendy i rozpoczęli pościg. Kierujący Yamahą pędził na złamanie karku, łamiąc po drodze wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego, znacznie przekraczając dozwoloną prędkość i powodując zagrożenie bezpieczeństwa dla pozostałych kierowców. Oficer dyżurny powiadomił o kierunku ucieczki policjantów z komendy w Pszczynie, którzy ustawili blokadę na drodze krajowej DK1. Na skrzyżowaniu drogi krajowej z ulicą Bieruńską bielscy stróże prawa wspólnie z pszczyńskimi mundurowymi zatrzymali pojazd. Żeby nie dopuścić do jego dalszej – tym razem już pieszej ucieczki – policjanci dobiegli do motocykla i obezwładnili kierowcę.

38-letni mieszkaniec Tychów był trzeźwy. Nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem. Za wykroczenia, których dopuścił się podczas niebezpiecznej ucieczki, został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 złotych i ośmioma punktami karnymi. Stracił też dowód rejestracyjny ze swojego motocykla, który nie spełniał warunków technicznych dla jednośladów i został odholowany na policyjny parking. Zatrzymany 38-latek został zatrzymany i doprowadzony do bielskiej komendy, gdzie usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. O jego dalszym losie zadecyduje wkrótce bielski sąd.


źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy