Policja sprawdzała prędkość i trzeźwość kierowców. Wyniki akcji

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 17.08.2020 09:35,
W piątek w godzinach od 6.00 do 22.00 na terenie powiatu bielskiego zostały przeprowadzone działania pod kryptonimem „Prędkość”
Policja sprawdzała prędkość i trzeźwość kierowców. Wyniki akcji

Celem policyjnych działań było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych. Mundurowi, w ramach działań, prowadzą pomiary prędkości zarówno statycznie z wykorzystaniem ręcznych mierników prędkości, jak i dynamicznie przy użyciu pojazdów z wideo rejestratorem. Policyjnym nadzorem obejmowane są, w pierwszej kolejności, drogi o największym zagrożeniu wypadkami i , na których dochodzi do kolizji. Miejsca wytypowane są równie na podstawie Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa gdzie jedną z możliwości jest oznaczenie miejsc, w których często kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość.


W trakcie działań, łącznie policjanci z bielskiej drogówki ujawnili 126 wykroczeń, z czego 85 to przekroczenia prędkości. Dla 96 sprawców wykroczeń w ruchu drogowym nieprzestrzeganie obowiązujących regulacji zakończyło się mandatem karnym, a dla trzech osób naruszenie przepisów znajdzie swój finał w sądzie.

Stróże prawa ujawnili również 2 kierujących, którzy kierowali pojazdami bez wymaganych uprawnień. W ręce czujnych bielskich policjantów z drogówki wpadł też kierujący seatem, który zdecydował się zasiąść za kółkiem w stanie nietrzeźwości. Zatrzymany został rano w Ligocie, a przeprowadzone badanie trzeźwości wskazało, że miał ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymany został również nietrzeźwy rowerzysta, który również odpowie za swój występek. Przypominamy, że kierowanie rowerem po użyciu alkoholu jest zabronione, a kierujący w stanie nietrzeźwości może zapłacić nawet 5 tys. zł grzywny.

Pomimo dobrych warunków pogodowych mundurowi wykonywali także czynności związane z obsługą w 12 kolizji do jakich doszło na drogach Naszego powiatu. Policjanci wydziału ruchu drogowego zatrzymali również 5 dowodów rejestracyjnych pojazdów.

POLICJA PRZYPOMINA: Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy