Policja ustala przyczyny potrącenia kobiety z dzieckiem

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 29.03.2021 16:09,
Policja ustala przyczyny potrącenia kobiety z dzieckiem
Do zdarzenia doszło w sobotę tuż przed 19.00 w Rajczy w rejonie Rynku. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący samochodem lancia 57-latek, potrącił pieszych – 54-letnią kobietę oraz jej 16-letniego syna, którzy przechodzili przez oznakowane przejście dla pieszych.

W wyniku zdarzenia zarówno kobieta, jak i jej syn z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Jak ustalili policjanci kierowca był trzeźwy i posiadał uprawniani do kierowania.

Na miejscu przez kilka godzin pracowali policjanci oraz pozostałe służby. Teraz śledczy będą szczegółowe przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.


Policja apeluje o ostrożność i rozsądek!
  • Kierujący pojazdem zbliżając się do skrzyżowania, jak również przejścia dla pieszych powinien obserwować drogę i jej otoczenie, zachować szczególną ostrożność, stosować się do znaków i sygnałów drogowych oraz ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.
  • Pieszym przypominamy, by również przestrzegali przepisów ruchu drogowego, nie wchodzili na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym na przejściu dla pieszych oraz nosili elementy odblaskowe.
  • Apelujemy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, rozwagę i rozsądek na drodze, ale też o kulturę i życzliwość. Wsiadając za kierownicę jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego.
źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy