Policja wykorzystuje drona do patrolowania górskich szlaków

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 15.10.2021 12:25,
Mundurowi z Kobiernic i Kóz wspólnie ze strażnikami leśnymi przeprowadzili w ostatnią niedzielę działania „Bezpieczny las”.
Policja wykorzystuje drona do patrolowania górskich szlaków

Akcja miały na celu ujawnianie sprawców najczęściej popełnianych wykroczeń polegających m.in.: na złamaniu zakazu wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi i szkodnictwu leśnemu. Mundurowi wykorzystali w nich policyjnego drona.

Działania prowadzone były na terenie Beskidu Małego. Policjanci patrolowali tereny leśne, okolice szlaków turystycznych i dróg technicznych. Ich celem było ujawnianie sprawców najczęściej popełnianych wykroczeń polegających m.in. na złamaniu zakazu wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi, rozjeżdżaniu ścieżek pieszych motocyklami crossowymi i quadami oraz szkodnictwu leśnemu. Policjanci i strażnicy leśnicy już od kilku lat prowadzą wspólne działania i łączone patrole w naszych pasmach Beskidów.

Policjanci i strażnicy leśni zwracali też uwagę m.in. na turystów z psami i sprawdzali, czy czworonogi są właściwie prowadzone i nie zagrażają innym turystom oraz, czy turyści nie zaśmiecają szlaków i miejsc odpoczynku. Stróże prawa wykorzystali podczas działań policyjnego drona, znajdującego się na wyposażeniu mundurowych z bielskiej komendy. Mundurowi podpowiadają także napotkanym turystom i doradzają w wyborze właściwego szlaku i uczulają na przestrzeganie podstawowych zasad bezpiecznej turystyki górskiej.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy