Policja zatrzymała wandala, który niszczył samochody

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 26.07.2021 12:25,
Dzięki czujności więziennego strażnika policjanci z wapienickiego pododdziału prewencji zatrzymali 21-letniego wandala.
Policja zatrzymała wandala, który niszczył samochody

W sobotę późnym wieczorem dyżurny aresztu przy ulicy Słowackiego zwrócił uwagę na niepokojący huk dochodzący od strony jednego z parkingów za murami więzienia. Informację przekazał dyżurnemu bielskiej komendy, który na miejsce natychmiast skierował policjantów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej. Kiedy na miejsce dojechali mundurowi, zauważyli młodego mężczyznę kopiącego w karoserię osobowej hondy.

Wandal na widok policjantów rzucił się do ucieczki, został jednak sprawnie zatrzymany i obezwładniony. Był nietrzeźwy, badanie alkomatem dało wynik blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Po zatrzymaniu mężczyzny wyszło na jaw, że uszkodził aż dwa samochody osobowe; hondę oraz opla. Policjanci ustalili właścicieli pojazdów, przyjęli od nich zawiadomienie o przestępstwie uszkodzenia mienia i wykonali oględziny kryminalistyczne zdewastowanych osobówek. Właściciele oszacowali straty na łącznie blisko 13 tysięcy złotych. 21-letni bielszczanin po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty. Za uszkodzenie mienia grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Będzie także musiał pokryć koszty naprawy. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy