Policja: zero tolerancji dla pijanych kierowców

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 03.02.2020 12:23,
Policja: zero tolerancji dla pijanych kierowców

Mimo licznych apeli i kampanii społecznych nadal zdążają się kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę pojazdów, po tym, jak wcześniej spożywali alkohol.

- Pamiętajmy, że każda, nawet niewielka ilość wypitego alkoholu, wpływa na nasz styl i sposób jazdy, a to przekłada się na bezpieczeństwo w ruchu drogowym - apelują policjanci.

W piątek około 12.35 w Koszarawie, policjanci z Jeleśni, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem 43-latka. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Za popełnione przestępstwo 43-latek w więzieniu może spędzić nawet 2 lata.

Po raz kolejny apelujemy! Osłabienie refleksu, zbyt wysoka ocena własnych możliwości czy zaburzenia widzenia to tylko część objawów, występujących po spożyciu alkoholu. Decydując się na kierowanie samochodem po wypiciu nawet niewielkiej ilości alkoholu, stwarzamy ogromne zagrożenie w ruchu drogowym.

źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy