Policjanci ewakuowali ludzi z płonącego domu

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 03.06.2019 16:24,
Na szczęście nikomu nic się nie stało.
Policjanci ewakuowali ludzi z płonącego domu
Do tego zdarzenia w niedzielę w Wiśle Malince.

Z nieustalonych jak dotąd przyczyn zaczął płonąć górne kondygnacja drewnianego budynku mieszkalnego. Doszło do bardzo silnego zadymienia okolicy jak i samego budynku. Dym szybko opanował nie tylko całą klatkę schodową, ale też pozostałe pomieszczenia.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej bez chwili wahania przystąpili do akcji ratunkowej. Większość mieszkańców opuściła płonący dom. Widoczność była utrudniona. Policjanci w rozmowie z poszkodowanymi dokładnie ustalili, ile osób w momencie wybuchu pożaru przebywało w budynku.

- Mundurowi widząc sytuację oraz znając liczbę mieszkańców zadbali o bezpieczeństwo osób wokół budynku oraz pomogli przy ewakuacji kobiety na wózku inwalidzkim, którą jako ostatnią wyprowadzał z budynku jej 18-letni siostrzeniec. Zagrożenie dla życia było bardzo realne, dlatego mundurowi zabezpieczali później miejsce pożaru aż do przyjazdu straży pożarnej. Ogień zaczynał zajmować meble, dlatego liczyły się sekundy. Policjanci wyprowadzili rodzinę w bezpieczną strefę. Na całe szczęście nie była potrzebna pomoc pogotowia ratunkowego. Mundurowi zadbali również o bezpieczny ruch pojazdów w miejscu zdarzenia, ponieważ dym i akcja ratownicza bardzo utrudniały poruszanie się kierowcom, którzy znaleźli się blisko pożaru.Strażacy ugasili pożar wczoraj, ale do dziś czuwali w pobliżu domu pilnując, aby nie doszło do samozapłonu budynku - relacjonuje cieszyńska policja.


źródło: KPP Cieszyn

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy