Policjanci i żołnierze na ulicach. Sprawdzają, czy młodzież rzeczywiście siedzi w domach

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 04.04.2020 08:49,
Za złamanie zakazów grozi m.in. wysoka grzywna.
Policjanci i żołnierze na ulicach. Sprawdzają, czy młodzież rzeczywiście siedzi w domach
Policjanci wspólnie z żołnierzami regularnie patrolują pieszo ulice, parki, place zabaw i rejony placówek handlowych kontrolując przestrzeganie nowych przepisów porządkowych. Sprawdzają, czy młodzież do 18 roku życia przestrzega nowego prawa, nie przemieszczając lub gromadząc wbrew zakazom.


Wobec osób naruszających przepisy wydane w celu ochrony bezpieczeństwa i zdrowia publicznego stróże prawa będą wyciągali surowe konsekwencje karne.
W związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 w tym tygodniu wprowadzono kolejne ograniczenia. Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte.

Za złamanie zakazów grozi m.in. wysoka grzywna. Policjanci i terytorialsi wspólnie w patrolach pieszych kontrolują zagrożone miejsca. Sprawdzają, czy wyjścia z domu są uzasadnione i zgodne z przepisami. Kontrolują czy niepełnoletnia młodzież nie chodzi samowolnie i wbrew nowemu prawu oraz sprawdzają popularne miejsca gromadzenia się młodzieży. Stróże prawa wobec osób łamiących je w rażący sposób będą wyciągali surowe konsekwencje karne w postaci mandatów lub kierowania wniosków o ukaranie do sądów, a także stosując środki przewidziane w przepisach ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy