Policjanci odzyskali skradziony samochód i zatrzymali złodzieja

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 30.09.2020 09:14,
Złodziejem okazał się wspólnik właściciela pojazdu...
Policjanci odzyskali skradziony samochód i zatrzymali złodzieja

4 września do Komisariatu Policji w Jasienicy zgłosiło się małżeństwo z Bielska-Białej. Zawiadomili o kradzieży należącego do nich wartego blisko 20 tys. złotych Opla Isnignia. Zgłaszający przestępstwo 44-latek o kradzież podejrzewał jednego ze swoich współpracowników, ponieważ w dniu kradzieży razem wyjeżdżali z terenu przedsiębiorstwa, w którym obydwaj pracują na zamiejscowe zlecenie. 31-latek pod pozorem dolegliwości i złego samopoczucia wrócił do firmy. Kiedy pokrzywdzony 44-latek wrócił po skończonej zmianie razem z całą załogą, na parkingu nie było już ani jego samochodu, ani kluczyków, które miał schowane w pracowniczej szatni.

Policjanci rozpoczęli dochodzenie i poszukiwania podejrzewanego o kradzież mężczyzny. Okazało się, że bielszczanin zniknął bez śladu. Stróże prawa nie dali za wygraną i wytropili go w niespełna dwa dni. Ustalili też miejsce, gdzie ukrył skradzionego opla.

Pojazd został odzyskany i przekazany prawowitemu właścicielowi, a 31-latek trafił do policyjnego aresztu. Po sprawdzeniu jego kartoteki karnej okazało się, że w przeszłości odsiadywał już wyrok pozbawienia wolności za podobne przestępstwo i kradzieży samochodu dopuścił się w tzw. recydywie. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie został doprowadzony do prokuratury. Tam usłyszał zarzut kradzieży pojazdu z włamaniem, za które grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator objął podejrzanego policyjnym dozorem. 31-letni recydywista musi się także liczyć z surowszym potraktowaniem go przez sąd, który niebawem zajmie się jego sprawą.

Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej insp. Krzysztofa Herzyka wpłynęło podziękowanie od małżeństwa, któremu w połowie września skradziono wartego blisko 20 tys. złotych Opla Insignia. Dochodzenie w sprawie kradzieży prowadzili śledczy z Komisariatu Policji w Jasienicy.

źródło: KMP Bielsko-Biała


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy