Policjanci ratowali ludzi z płonącej kamienicy

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 28.01.2022 10:02,
Mundurowi z bielskiej „dwójki” pierwsi pojawili się na miejscu pożaru
Policjanci ratowali ludzi z płonącej kamienicy

W środę rano dyżurny Komisariatu II Policji w Bielsku-Białej odebrał zgłoszenie o pożarze kamienicy przy Bielskiej ulicy Sikornik. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, którzy jako pierwsi zjawili się na miejscu pożaru. Od razu zaczęli sprawdzać budynek, z którego wydobywały się kłęby dymu, czy ktoś nie potrzebuje pomocy. Na balkonie jednego z mieszkań zauważyli mężczyznę wołającego o ratunek. Mundurowi od razu ruszyli z pomocą.

Ponieważ zadymienie klatki schodowej nie pozwalało na bezpieczne wejście do budynku, policjanci wykorzystali daszek wejścia do piwnicy. Pomogli mężczyźnie wydostać się przez balkon z mieszkania. W tym samym czasie na miejsce dojechali strażacy pożarni, którzy pomogli krztuszącemu się dymem poszkodowanemu zejść na dół. Podczas akcji gaśniczej Straż Pożarna ewakuowała w sumie 5 osób.

Na szczęście nikt nie doznał obrażeń. Po ugaszeniu pożaru policjanci i technicy kryminalistyki wykonali oględziny kryminalistyczne. Dokładne przyczyny i okoliczności ustalą teraz śledczy z drugiego komisariatu.

źródło: KIMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy