Policjanci są na pierwszej linii frontu, ale na innych frontach też nie odpuszczają

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 23.03.2020 13:55,
Pijani kierowcy nie mają co liczyć na bezkarność.
Policjanci są na pierwszej linii frontu, ale na innych frontach też nie odpuszczają
Policjanci z bielskiej komendy i podległych komisariatów nieustannie udzielają wsparcia służbom sanitarnym. Stróże prawa przede wszystkim sprawdzają przestrzegania kwarantanny przez mieszkańców miasta i powiatu oraz nowych przepisów porządkowych, wprowadzonych rozporządzeniem Ministra Zdrowia. Za ich złamanie grożą surowe kary.


Obecnie jednym z priorytetowych zadań dla bielskich policjantów jest zwalczanie rozprzestrzeniania się wirusa, w tym kontrola osób objętych kwarantanną oraz przepisów porządkowych, związanych z panującą w kraju epidemią. Policjanci są na bieżąco doposażani w środki ochrony osobistej oraz dezynfekcyjne, wykorzystywane podczas czynności służbowych zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego. Ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, to priorytet policji. Za złamanie przepisów wprowadzonych rozporządzeniem Ministra Zdrowia grożą surowe konsekwencje, a na pobłażanie ze strony stróżów prawa osoby nieodpowiedzialne, narażające na niebezpieczeństwo zdrowie innych, nie będą mogły liczyć.

Tam, gdzie toczy się walka z epidemią, jest pierwsza linia frontu. Policjanci są na niej od początku wybuchu epidemii i będą tam do jej końca. Stróże prawa są na bieżąco zaopatrywani w odpowiednie środki ochrony osobistej. To, że nowe zadania są dla nas priorytetowe, nie znaczy, że nie robimy tego - co do nas należy.

Tylko od piątku policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Rekordzista miał w organizmie blisko 3,5 promila alkoholu, prowadząc w Dankowicach na ulicy Szkolnej ciągnik rolniczy. Stróże prawa zatrzymali także jednego kierującego z cofniętymi uprawnieniami do kierowania pojazdów i ujawnili jeden przypadek cofnięcia wskazań drogomierza. Mundurowi z czechowickiego komisariatu z kolei na ulicy Drzymały w Czechowicach-Dziedzicach w niedzielne popołudnie zatrzymali 24-latka z amfetaminą, za której posiadanie grozi mu do 3 lat za kratami.


źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy