Policjanci testowali nowy radiowóz

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 08.07.2024 10:00,
Policjanci z Ogniwa Patrolowego Komisariatu II Policji w Bielsku-Białej przez ostatnie dwa tygodnie testowali nowy samochód Land Rover Defender.
Policjanci testowali nowy radiowóz
Radiowóz był wykorzystywany w codziennej służbie patrolowo-interwencyjnej, w ten sposób użytkujący go policjanci mogli sprawdzić nie tylko parametry techniczne pojazdu, a także funkcjonalność poszczególnych elementów wyposażenia.


Główną zaletą testowanej jednostki był mocny 3-litrowy silnik o mocy 250 KM, który bardzo dobrze sprawdzał się na drogach, jak również w terenie górskim. Nie sprawiły mu trudności strome podjazdy czy też wysokie krawężniki. Mimo prawie trzech ton wagi, Land Rover poruszał się bardzo sprawnie, co zrobiło wrażenie na kierujących nim policjantów.

Bardzo pochlebnie wypowiadali się również o wyposażeniu dodatkowym w postaci licznych czujników parkowania oraz kamer ułatwiających parkowanie i obserwacje przestrzeni wokół samochodu. Jak dodali, sami użytkownicy nie doszukali się minusów testowanego Defendera.Obecnie pojazd został przekazany w ręce policjantów z Cieszyna, gdzie przez następne dwa tygodnie będzie patrolował ulice i tereny leśne.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy