Policjanci uratowali 59-latka, który został brutalnie pobity

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 19.01.2021 12:39,
Policjanci z Węgierskiej Górki zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego, który brutalnie pobił swojego 59-letniego znajomego.
Policjanci uratowali 59-latka, który został brutalnie pobity

W sobotę dyżurny komisariatu policji w Węgierskiej Górce otrzymał informację, że w jednym z domów w Przybędzy doszło do awantury i bójki. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Zastali tam nieprzytomnego, ciężko pobitego 59-latka.

Mężczyzna przeżył tylko dlatego, że policjant, który jako pierwszy przybył na miejsce, jest ratownikiem medycznym i do przyjazdu ekipy karetki pogotowia, zaopiekował się nim i udzielił mu profesjonalnej pomocy. Mężczyzna w stanie krytycznym trafił do szpitala. Jak ustalili policjanci, sprawcą pobicia był 31-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 10 lat więzienia.

Wczoraj na ręce Komendanta Komisariatu Policji w Węgierskiej Górce wpłynęły podziękowania dla policjanta, od Ratowników Medycznych, za profesjonalnie udzieloną pomoc przedmedyczną, dzięki której udało się uratować 59-latka.

źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy