Policjanci wyjaśniają przyczyny potrącenia nastolatki

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 18.06.2021 10:13,
Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności potrącenia nastolatki, do jakiego doszło wczoraj przed 12 na bielskiej ulicy Wyzwolenia w Hałcnowie.
Policjanci wyjaśniają przyczyny potrącenia nastolatki
Według wstępnych ustaleń mundurowych z drogówki 60-letnia kierująca potrąciła prawidłowo przechodzącą przez jezdnię 16-latkę. Nastolatka doznała obrażeń ciała i pozostała na leczeniu szpitalnym. Stróże prawa zatrzymali kierującej prawo jazdy. Apelujemy o ostrożność do wszystkich użytkowników dróg.


W czwartek około godziny 11.40 w Bielsku-Białej na ulicy Wyzwolenia, w bielskim Hałcnowie doszło do potrącenia 16-letniej dziewczyny. Nastolatka przechodziła prawidłowo przez przejście dla pieszych, kiedy została potrącona przez kierującą osobowym seatem. Kobieta była trzeźwa. Nastolatka doznała obrażeń ciała i pozostała na leczeniu w szpitalu. Mundurowi z drogówki zakwalifikowali zdarzenie jako wypadek drogowy. Kierującej seatem zatrzymano prawo jazdy. Za spowodowanie wypadku drogowego sprawcy grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

- Apelujemy o ostrożność i wyobraźnie do wszystkich użytkowników dróg. Dobra pogoda to nie zawsze dobre warunki drogowe, oślepiające słońce nie sprzyjają kierowcom i pieszym. Męczący upał może powodować znużenie i brak koncentracji. Wtedy nie trudno o błąd, który może kosztować nas lub innego użytkownika drogi zdrowie, a nawet życie. Po zmierzchu na wagę życia i zdrowia mogą okazać się solidne elementy odblaskowe.

Policjanci będą z pełną surowością wyciągać konsekwencje prawne wobec piratów drogowowych, jak również wobec pieszych, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów. Przypominamy, że od 1 czerwca nastąpiły istotne zmiany w kodeksie drogowym. Za zmianą tych przepisów muszą iść również wyobraźnia i kultura na drodze oraz stosowanie się do zasady ograniczonego zaufania i zachowywania szczególnej ostrożności - informuje bielska policja.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy