Policjanci z Bielska zapobiegli porwaniu dla okupu! [foto]

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 05.11.2019 10:39, ap, foto:CBŚP
Ofiara była cały czas obserwowana. Gangsterzy zakupili paralizatory, broń i akcesoria, które posłużyć miały do uprowadzenia dla okupu. Na szczęście do porwania nie doszło. Wkroczyli funkcjonariusze CBŚP.
Policjanci z Bielska zapobiegli porwaniu dla okupu! [foto]
Policjanci z Wydziału w Bielsku-Białej Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Śledczego Policji dotarli do informacji, z której wynikało, że członkowie zorganizowanej grupy przestępczej mogą przygotowywać się do uprowadzenia przedsiębiorcy z małopolski.


- Cel tego przestępstwa miał być jeden – wymuszenie okupu. Aby go osiągnąć, na terenie województwa małopolskiego został wynajęty dom, zdobyto już broń palną, maski, paralizatory czy sprzęt elektroniczny. Przy pomocy środków technicznych stale obserwowano cykl dnia przyszłej ofiary - relacjonuje kom. Iwona Jurkiewicz z CBŚP.

Podejrzanym o przygotowywanie uprowadzenia jest Tomasz B. ps. „Kadafi", poszukiwany listem gończym do odbycia kary 15 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został skazany za kierowanie największą na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym. Członkowie tej grupy zajmowali się wprowadzaniem do obrotu narkotyków, stręczycielstwem i rozbojami.

Według śledczych wspólnikiem „Kadafiego” w porwaniu miał być Dariusz L. Był on poszukiwany listem gończym do odbycia kary 14 lat pozbawienia wolności za udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Mężczyźni zostali zatrzymani na terenie województwa małopolskiego. W działaniach wzięli udział policjanci z Zarządu w Katowicach CBŚP i z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA”.

- W trakcie przeszukania ich miejsc przebywania funkcjonariusze zabezpieczyli kominiarki, maski, rękawiczki, paralizatory, sprzęt elektroniczny, lornetkę, opaski zaciskowe, a także broń palną, noże i siekierę - dodaje funkcjonariuszka CBŚP.

Z zebranego materiału wynika, że za wynajęcie nieruchomości oraz finansowanie przygotowań do popełnienia tego przestępstwa może być odpowiedzialny trzeci członek gangu - Artur G. Policjanci zorganizowali zasadzkę na przestępcę. Mężczyzna został zatrzymany w woj. podkarpackim. Z zebranego materiału wynika, że to właśnie on może być pomysłodawcą planowanego uprowadzenia.

Gangsterzy zostali doprowadzeni do Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach, gdzie usłyszeli zarzuty m.in. działania w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu uprowadzenie osoby.

Decyzją Sądu Rejonowego w Katowicach wszyscy podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy.Sprawa ma charakter rozwojowy i funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy