Policjanci z bielskiej grupy SPEED już w akcji. Przekonali się o tym pierwsi kierowcy

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 24.07.2019 10:51,
Policjanci z bielskiej grupy SPEED już w akcji. Przekonali się o tym pierwsi kierowcy

Od 19 lipca 2019 roku na terenie województwa śląskiego działa grupa SPEED. Wczoraj na drogi regionu wyjechali policjanci z bielskiej drogówki wchodzący w skład grupy. Podczas prowadzonych działań zatrzymali nietrzeźwego kierującego oraz ujawnili 36 wykroczeń.


Są efekty. Tylko wczoraj patrolując główne ulice regionu ujawnili, aż 36 wykroczeń, które głównie polegały na przekraczaniu dopuszczalnej prędkości, niestosowaniu się do sygnalizacji świetlnej. Tuż po godzinie 9:00 na al. Andersa zatrzymali 40-latka, który przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 60 km/h, na obszarze zbudowanym.

Kierujący Peugeotem poruszał się z prędkością ponad 130 km/h, w miejscu gdzie można poruszać się z prędkością 70 km/h. Mężczyzna stracił już prawo jazdy na 3 miesiące oraz został ukarany mandatem karnym. Kolejnym nieodpowiedzialnym kierującym okazał się 32-letni bielszczanin jadący Iveco. Mężczyzna zwrócił na siebie uwagę mundurowych z powodu braku włączonych świateł i zapiętych pasów. Został zatrzymany do kontroli również na al. Andersa. Podczas kontroli od mężczyzny wyczuwalna był woń alkoholu. Wynik na policyjnym alkomacie wskazał prawie 0,8 promila alkoholu. Kierującemu policjanci zatrzymali już prawo jazdy, a w najbliższych dniach usłyszy zarzuty za jazdę w stanie nietrzeźwości i pozostałe naruszenia.

- W najbliższych dniach mundurowi z grupy SPEED ponownie wyjadą na okoliczne drogi. W swojej pracy policjanci będą wykorzystywali również m.in. zgłoszenia z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz efekty działań operacyjnych policjantów z pionu kryminalnego i ds. cyberprzestępczości (dotyczących np. o nielegalnych wyścigów) - zapowiadają policjanci.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy