Policjanci z przedstawicielami Caritasu rozdawali kierowcom obrazki i breloczki ze Św. Krzysztofem

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 25.07.2019 13:15,
Napotkani kierowcy mogli liczyć na wyrozumiałość ze strony stróżów prawa.
Policjanci z przedstawicielami Caritasu rozdawali kierowcom obrazki i breloczki ze Św. Krzysztofem

Kierowcy, którzy podróżowali dzisiaj bielską ulicą Partyzantów mogli natknąć się na niecodzienny patrol, a nawet uniknąć mandatu.

W dniu patrona wszystkich kierowców św. Krzysztofa, przedstawiciele bielskiego Caritasu i policjanci drogówki apelowali o bezpieczną i odpowiedzialną jazdę.

Na bielskiej ulicy Partyzantów zorganizowali wspólną akcję pn „Ze Świętym Krzysztofem bezpiecznie do celu”. Miejsce zostało wybrane nieprzypadkowo. Jest to jedna z głównych ulic miasta, na której często dochodzi do zdarzeń drogowych, w tym potrąceń pieszych i rowerzystów.


Napotkani kierowcy mogli liczyć na wyrozumiałość ze strony stróżów prawa, a niektórzy nawet uniknąć mandatu. Każdy podróżny, który natrafił na niecodzienny patrol otrzymał gadżety przypominające o bezpieczeństwie podczas podróży.

Kierujący pojazdami otrzymywali zapach samochodowe z apelem „Kierowco! Noga z gazu”, obrazki i breloczki ze Św. Krzysztofem, jednorazowe apteczki pierwsze pomocy, odblaski. Rowerzyści natomiast książeczki „Kodeks dla Ciebie”, elementy obowiązkowego wyposażenia rowerów, w tym oświetlenie rowerowe, odblaski, dzwonki. Nie brakowało osób, które na widok patrolu same zatrzymywały swoje samochody i prosiły o specjalny obrazek.Policjanci drogówki i ksiądz Tomasz Niedziela apelowali o bezpieczeństwo za kierownicą, przestrzeganie obowiązujących przepisów i ograniczeń, a nade wszystko o odpowiedzialność za siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

25 lipca br. w Dniu Św. Krzysztofa – patrona kierowców policjanci apelują do kierowców o zachowanie ostrożności i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Niech ten dzień będzie dla wszystkich okazją do refleksji i zastanowienia się czy swoim zachowaniem na drodze nie powodujemy zagrożenia dla siebie i innych.

Korzystajmy z drogi w sposób rozsądny i bezpieczny, a przede wszystkim:

- zadbajmy o prawidłowy stan techniczny naszych pojazdów,

- wybierając się w podróż pamiętajmy o zabraniu wymaganych do prowadzenia pojazdu dokumentów,

- ruszajmy w podróż wyspani i wypoczęci, a przede wszystkim trzeźwi,

- bezwzględnie pamiętajmy o korzystaniu z pasów bezpieczeństwa i stosowaniu urządzeń do przewozu dzieci,

- wyruszając w dłuższą trasę, zaplanujmy sobie przerwy, by móc przez całą podróż zachować właściwą koncentrację.

Na drodze jest miejsce dla wszystkich, a to czy dojedziemy do celu, w głównej mierze zależy od nas samych. Postawmy więc na kulturę jazdy i poszanowanie innych uczestników ruchu drogowego. Wówczas każda podróż stanie się przyjemnym doświadczeniem i doskonałym sposobem na bezpieczne dotarcie do celu czego wszystkim kierowcom w dniu Św. Krzysztofa życzymy - informują policjanciźródło: KMP Bielsko-Biała


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy