Policjanci zatrzymali graficiarzy. Jeden z nich kopnął policjanta i próbował uciekać

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 08.04.2019 18:32,
Zaczęło się od anonimowego zgłoszenia.
Policjanci zatrzymali graficiarzy. Jeden z nich kopnął policjanta i próbował uciekać
Jak informuje policja, sygnały o naruszeniach prawa przekazywane przez obywateli umożliwiają szybkie podjęcie działań przez policję, a to w wielu przypadkach skutkuje zatrzymaniem sprawców.

Tak też było w przypadku 17-latka, który malował graffiti na wiadukcie w Pietrzykowicach. Dzięki informacji przekazanej przez świadka, 17-latek został zatrzymany i już usłyszał zarzuty. Jak ustalili policjanci młody sprawca nie był sam, wkrótce zarzuty usłyszy również jego o rok starszy kolega.

Było tak: w piątek (5.04) tuż przed 14.00 dyżurny komisariatu policji w Łodygowicach otrzymał informację, że w Pietrzykowicach na wiadukcie ktoś maluje graffiti. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci i potwierdzili zgłoszenie. Zastali tam dwóch młodych chłopaków.

- W momencie ich legitymowania jeden z graficiarzy kopnął policjanta powodując u niego obrażenia i uciekł. Został jednak szybko ustalony i zatrzymany. Usłyszał już zarzuty. Wkrótce zarzut usłyszy również jego o rok starszy kolega. Straty jakie wyrządzili to kwota około 1200 zł. Obu graficiarzom za popełnione przestępstwa grozi kara nawet 5 lat więzienia - relacjonuje policja.

źródło: Policja Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy