Policjanci zatrzymali leśnego złodzieja. Wyciął prawie 30 drzew

Region, Bielsko-Biała, Na sygnale, Wiadomości, 28.08.2019 10:12,
Policjanci zatrzymali leśnego złodzieja. Wyciął prawie 30 drzew
Policjanci z Komisariatu Policji w Szczyrku na czele ze swoim komendantem zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę kradzieży drzewa z lasu.


Jak informuje bielska policja, we wtorek 927.08) do Komisariatu Policji w Szczyrku zgłosiła się właścicielka działki w kompleksie leśnym przy ulicy Podmagurą i powiadomiła, że ktoś wyciął i ukradł drzewo z jej lasu.

Na miejsce przestępstwa pojechał Komendant Komisariatu Policji w Szczyrku nadkom. Jerzy Bujok wraz z policjantami i zgłaszającą. W trakcie szacowania wysokości strat, usłyszeli w oddali odgłosy pracującej piły spalinowej. Stróże prawa poszli w tamtym kierunku i spotkali 69-latka z piłą spalinową, który, jak się okazało, odpowiada za wycięcie prawie 30 drzew.

Poszkodowana wstępnie wyceniała straty na około 5 000 zł. Policjanci zatrzymali 69-letniego, Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Sprawca był już wcześniej zatrzymywany przez mundurowych ze Szczyrku za podobne przestępstwo. Za wyrąb i kradzież drzewa z lasu grozi do 5 lat więzienia.
źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy