Policjanci znaleźli 6 ton nielegalnego tytoniu

Region, Na sygnale, Wiadomości, 17.10.2019 10:03, ap
Prawie 6 ton tytoniu zabezpieczyli mundurowi z Cieszyna. W nielegalnej fabryce produkowano i suszono towar o wartości ponad 4 mln zł.
Policjanci znaleźli 6 ton nielegalnego tytoniu
Policjanci z cieszyńskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą ustalili, że na terenie powiatu cieszyńskiego funkcjonuje nielegalna fabryka tytoniu.

- Po wejściu do środka, w hali produkcyjnej policjanci ujawnili kompletną linię technologiczną do produkcji krajanki tytoniowej oraz duże ilości samego tytoniu. W trakcie przeszukania pomieszczenia zabezpieczyli oni ponad 3200 kg suszu i 2400 kg krajanki tytoniowej, a także maszyny do cięcia z kompletnym osprzętem oraz bęben do parowania i suszenia tytoniu - relacjonuje asp. Krzysztof Pawlik z cieszyńskiej komendy.

Obiekt był profesjonalnie przystosowany do produkcji tytoniu na wielką skalę. Mundurowi podczas akcji zatrzymali 51-letniego mieszkańca śląska podejrzewanego o przestępczy proceder.

Stróże prawa i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej ustalili, że w przypadku wprowadzenia tytoniu na rynek, Skarb Państwa straciłby ponad 4 mln złotych.

W Prokuratorze Rejonowej w Cieszynie zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty związane z popełnieniem przestępstw karno-skarbowych. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Wobec zatrzymanego prokurator zastosował poręczenie majątkowe, policyjny dozór oraz zakaz opuszczania kraju.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy