Policjant na zakupach zatrzymał pijanego kierowcę

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 06.05.2022 11:31,
Kryminalny z Komisariatu IV Policji w Bielsku-Białej udowodnił, że policjantem jest się także w czasie wolnym od służby.
Policjant na zakupach zatrzymał pijanego kierowcę
Do zdarzenia doszło wczoraj koło 21.00 w Bielsku-Białej. Policjant wydziału kryminalnego z bielskiej czwórki w czasie wolnym od służby robił zakupy w supermarkecie przy ulicy Daszyńskiego. W pewnym momencie jego uwagę zwrócił mężczyzna, którego sposób zachowania się mógł wskazywać na to, że jest on pod wpływem alkoholu.


Chwilę później policjant zauważył, że ten sam mężczyzna wyjeżdża osobowym fordem z parkingu. Natychmiast powiadomił dyżurnego bielskiej komendy o zajściu i ruszył w ślad za nim swoim pojazdem. Kierowca forda miał trudności z utrzymaniem prostego toru jazdy, przez co stwarzał stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. Policjant w pierwszym dogodnym momencie uniemożliwił mu dalszą jazdę i zabrał kluczyki od samochodu.

Po chwili na miejsce dojechali mundurowi z bielskiej drogówki. Badanie alkomatem wykazało, że 42-letni bielszczanin miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna nie miał prawa jazdy, jak ustalili mundurowi, zostało mu ono zabrane za wcześniejsze przestępstwo drogowe. Dodatkowo kierując fordem, złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy