Policjant nie tylko na służbie

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 09.08.2022 15:29,
Policjant z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach udowodnił, że policjantem jest się także w czasie wolnym od służby.
Policjant nie tylko na służbie
Do zdarzenia doszło 29 lipca 2022 roku w Bestwinie. Policjant z czechowickiego komisariatu policji będąc w czasie wolnym od służby robił zakupy w sklepie przy ul. Krakowskiej. Po wyjściu z terenu sklepu, zmierzając do samochodu zauważył nieznaną mu kobietę, która wyrzucała do kosza pustą butelkę po alkoholu, po czym udała się do samochodu. Sytuacja jaką zaobserwował wydała mu się dość dziwna, tym bardziej, że kobieta idąc w stronę swojego samochodu nerwowo rozglądała się na wszystkie strony. Stróż prawa pomimo tego, że był w czasie wolnym od służby, postanowił przyglądnąć się dalszemu rozwojowi wydarzeń.


Okazało się, że po wejściu do samochodu ruszyła, a następnie wyjechała na główną drogę. Policjant postanowił jechać za nią i już po chwili zauważył, iż kierująca miała problemy z zachowaniem prostoliniowego toru jazdy. Widząc to oraz zagrożenie jakie stwarzała dla innych uczestników ruchu niezwłocznie powiadomił dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, podając niezbędne informacje o pojeździe i miejscu jego poruszania się. Po kilku kilometrach kierująca zatrzymała się przy jednej z posesji w Bielsku-Białej. Wówczas stróż prawa podszedł do kobiety okazując legitymację służbową.

Sytuacja stała się dynamiczna, gdyż kierująca zaczęła być nerwowa, zaprzeczała, aby spożywała alkohol oraz informowała, że zaraz wejdzie do domu i tam zacznie spożywać co uniemożliwi udowodnienie jej winy. Policjant, oczekując na patrol, uspokajał kobietę oraz pouczał ją o konsekwencjach takiego zachowania. Po chwili na miejsce przybył patrol ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, który przejął czynności. Okazało się, że intuicja nie zawiodła policjanta z Komisariatu Policji w Czechowicach – Dziedzicach. Zatrzymana miała prawie jeden promil alkoholu.

Dzięki interwencji policjanta sprawczyni poniosła konsekwencje prawne.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy