Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 22.09.2020 14:52,
70-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie.
Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę
Mundurowy z Ogniwa Patrolowego Komisariatu I Policji w Bielsku-Białej udowodnił swoją postawą, że policjantem jest się nawet w czasie wolnym od służby. W sobotę po południu razem z żoną podróżował samochodem przez Gilowice w powiecie żywieckim. W pewnym momencie na jednej z ulic zauważył osobowego fiata punto, którego kierujący miał trudności z utrzymaniem właściwego toru jazdy.


Policjant używając klaksonu dawał znać kierującemu, aby się zatrzymał. Mundurowy nie miał pewności, czy starszy mężczyzna nie potrzebuje pomocy, a jego sposób jazdy nie jest wynikiem problemów zdrowotnych. Kierowca nie zareagował na sygnały i skręcił w boczną drogę. Wówczas policjant wyszedł ze swojego samochodu i dobiegł do odjeżdżającego wąską uliczką samochodu.

Przez okno sięgnął za kierownicę, zatrzymał auto i wyjął kluczyki ze stacyjki. Wówczas wyczuł od 70-latka alkohol. Policjant zaczekał na przyjazd policjantów z żywieckiej drogówki, którzy sprawdzili stan trzeźwości. 70-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz mężczyźnie grożą nawet 2 lata więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. O losie 70-latka zadecyduje niebawem sąd.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy