Policjantka z Jasienicy uhonorowana Dyplomem Komendanta Głównego PSP

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 10.11.2022 14:03, INFORMACJA PRASOWA
9 listopada 2022 roku w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Policjantka z Jasienicy uhonorowana Dyplomem Komendanta Głównego PSP

W trakcie uroczystości szczególne gratulacje i podziękowania oraz Dyplom Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej otrzymała Pani sierżant sztabowa Agata Haluch – Willman z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Wyróżnienie w imieniu Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej generała brygadiera Andrzeja Bartkowiaka wręczył Śląski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jacek Kleszczewski wraz z Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektorem Arturem Bednarkiem oraz Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł. insp. Grzegorzem Jakubcem.

2 listopada 2022 r. w miejscowości Wieszczęta koło Jasienicy sierżant sztabowa Agata Haluch–Willmann podjęła ryzyko narażenia swojego życia i zdrowia przyczyniając się do szczęśliwego zakończenia akcji ratowania 3 letniego dziecka, które wpadło do studzienki i utknęło prawie 3 metry w głąb przepustu zanurzone po szyję. Policjantka zdołała wyciągnąć dziecko z pułapki, dzięki czemu przekazano je zespołowi ratownictwa medycznego w stanie dobrym, bez żadnych widocznych obrażeń.

Podczas zbiórki Śląski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jacek Kleszczewski wręczył odznaczenia resortowe dla osób szczególnie zaangażowanych w ochronę przeciwpożarową.

Ponadto nadbryg. Jacek Kleszczewski skierował słowa uznania do sportowców i instruktorów z poszczególnych dziedzin ratownictwa współpracujących z Ośrodkiem Szkolenia KW PSP, uhonorował ich działalność na rzecz naszego województwa wręczając im wyróżnienia. Wśród wyróżnionych znalazło się dwóch funkcjonariuszy z Komedy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej.

Tego dnia miało także miejsce wręczenie podziękowań i wyróżnień członkom Śląskiej Kompanii Honorowej PSP, która zakończyła swą pięcioletnią działalność. Wśród wyróżnionych było trzech funkcjonariuszy z Komedy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej.

Wśród zaproszonych gości na uroczystej zbiórce obecni byli:

  • Pan Jakub Chełstowski - Marszałek Województwa Śląskiego,
  • insp. Artur Bednarek - Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach,
  • mł. insp. Grzegorz Jakubiec - Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej,
  • sierż. szt. Agata Haluch-Willmann,
  • dr n. med. Piotr Grazda – Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Katowicach im. sierżanta Grzegorza Załogi,
  • komendanci powiatowi i miejscy Państwowej Straży Pożarnej woj. śląskiego,
  • Pan Jarosław Nowak - Wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Strażaków Florian.

Zdjęcia: KW PSP w Katowicach

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy