Policyjna akcja. Kaskadowy pomiar prędkości

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 30.04.2021 10:12,
Dziś łatwo dostać mandat.
Policyjna akcja. Kaskadowy pomiar prędkości
W piątek (30.04) na drogach powiatu bielskiego policjanci prowadzą akcję "Kaskadowy Pomiar Prędkości". To prawdziwe policyjne łowy. Kilka dni temu podobna akcja przeprowadzona została w powiecie żywieckim - wówczas ujawniono aż 108 kierowców, którzy przekroczyli prędkość.


Kaskadowe pomiary prędkości prowadzone są na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach, przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim odcinku drogi. Szczególnym nadzorem zostaną objęte m.in. miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość. Policjanci, w ramach działań, będą prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie (co najmniej dwa punkty pomiaru prędkości na tym samym odcinku drogi, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach), jak i dynamicznie (przy użyciu pojazdów z wideorejestratorem wykroczeń).

Dzisiaj działania odbywają się na drodze krajowej numer 1 biegnącej przez Bielsko-Białą, Dąbrowę-Górniczą, Pszczynę, Tychy oraz Żywiec. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości.

źródło: policja


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy